جلسه روسا و معاونان مالی و اداری دانشگاه‌ها در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر،‌ با حضور معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور جلسه روسا و معاونان مالی و اداری دانشگاه‌ها ۲۳ اسفندماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

در این جلسه سیدرحمت الله اکرمی، معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، مهدی بنانی مدیرکل مدیریت بدهی ها و تعهدات عمومی دولت، امین رفتاری مدیرکل نظارت بر اجرای بودجه، برزوزاده مدیرکل خزانه و حسین عسکریان ابیانه معاونان مالی و اداری وزارت علوم و محمد عبدالحسینی مدیر کل بودجه و تشکیلات وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری حضور داشتند.
معاونان مالی و اداری و روسای برخی دانشگاه ها در این جلسه مشکلات خود را در زمینه های حقوق بازنشستگان، حق تدریس اساتید، هزینه های دانشجویی از جمله تغذیه خوابگاه و پرداخت دستمزد کارکنان مطرح کردند.
اکرمی مدیرکل خزانه داری کشور ضمن استماع مشکلات دانشگاه‌ها بر تلاش خزانه داری برای رفع مشکلات موجود تاکید کرد.
همچنین معاون مالی و اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برگزاری جلسه با روسای و معاونان مالی و اداری دانشگاه ها گفت: در این جلسه در خصوص ۲ موضوع تصمیم گیری شد.
عسکری ابیانه با بیان اینکه جلسه خوبی با روسای دانشگاه ها داشتیم، افزود: در این جلسه هماهنگی های اولیه میان روسا و معاونان دانشگاه های بزرگ و تهران صورت گرفت.
وی با بیان اینگه در این جلسه درباره دو موضوع بحث و تبادل نظر شد، خاطر نشان کرد: دریافت اخذ تخصیص های صددرصدی سازمان برنامه یکی از این موضوعات بوده است.
عسکریان ابیانه اضافه کرد: تخصیص هایی که از سوی سازمان برنامه داده شده است با خزانه داری کل صحبت شد تا پرداخت صورت گیرد.
معاون امور مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جدول اعتبارات سال ۹۷ و چگونگی استفاده از تبصره های آن را از دیگر موضوعات این جلسه نام برد و گفت: در لایحه بودجه سال ۹۷ به صورت مستقیم و غیر مستقیم اعتبارات آموزش عالی حدود ۳۲ درصد به صورت مستقیم افزایش دارد و مابقی تا مرز ۱۰۰ درصد به صورت استفاده از تبصره ها در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایش یافت.
وی اضافه کرد: در این جلسه به مسولان دانشگاه ها اعلام شد تا برای تحقق این اعتبارات پیگیری های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *