دانش آموختگی نخستین دانشجوی خارجی پردیس‌های بین الملل دانشگاه تهران

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران، زهرا امام جمعه رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران دراین باره اظهارکرد: ۱۳ تیرماه مراسم دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی مقطع دکتری در پردیس های  بین الملل ارس دانشگاه تهران برگزارخواهد شد.
وی افزود: لحاظ مبارک از کشور عراق، اولین دانش آموخته خارجی پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات انگلیسی است که از رساله دکتری خود با عنوان: حمایت، مهارت های تفکر انتقادی و استفاده از راهبردهای یادگیری (مورد مطالعه: دانشجویان زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی سطح ماقبل پیشرفته عراق) تحت راهنمایی عباسعلی رضایی و مشاوره علی اکبر خمیجانی فراهانی  دفاع خواهد کرد.
رئیس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران یادآور شد: درمراسم دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی که روز چهارشنبه ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۷در سالن همایش های دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار می شود تعدادی از مسئولین پردیس و جمعی از استادان و دانشجویان حضورخواهند داشت. 
وی  درادامه با بیان اینکه حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های ایران باعث توسعه تعاملات بین‌المللی دانشگاه ها می شود، عنوان کرد: در برنامه‌ریزی‌های وزارت علوم، کشورهای هدف برای جذب دانشجو، کشورهایی هستند که همسویی فرهنگی بیشتری با کشور ما دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: هم‌اکنون حدود ۲۰۰ دانشجوی فعال در پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران  مشغول به تحصیل هستند و بیش از یک هزار دانشجو نیز دانش آموخته شده اند که امیدواریم در آینده با چشم‌اندازی که برای این پردیس ترسیم شده است، این مسیر با سمت و سوی بهتری ادامه یابد.
وی همچنین با بیان اینکه پردیس ارس یکی از پردیس‌های بین المللی دانشگاه تهران به شمار می آید، یادآور شد: دو هدف دراینجا دنبال می شود یکی پذیرش دانشجویان خارجی و دیگری بسترسازی برای ادامه تحصیل متقاضیان ورود به دانشگاه ها که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند.

به گفته وی، علاقه خروج از ایران حالا بیشتر در دوره‌های تحصیلات تکمیلی است  که با توجه به وضعیت جمعیت جوان کشور این اتفاق به نفع کشور ما نخواهد بود.

امام جمعه افزود: مهم‌ترین هدف دانشگاه تهران، ارتقای جایگاه بین المللی آن است که درهمین راستا پردیس ارس در تلاش است تا از طریق گسترش همکاری های آموزشی بین المللی، تقویت فعالیت های پژوهشی و فناوری درسطح بین المللی و بهینه سازی زیرساخت ها و فرآیندهای همکاری بین المللی به این مهم دست یابد که البته تحقق این مهم با همکاری همه بخش های دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.

وی درخاتمه اضافه کرد: پردیس ارس یک پردیس منطقه‌ای است که با اهداف خاص و پس از بررسی نیازهای منطقه و با توجه به مطالباتی که از سوی مقامات و مسئولان منطقه‌ای صورت گرفت، برای پاسخگویی به نیازها و ضرورت‌های منطقه و کشورهای همسایه توسط دانشگاه تهران در سال ۹۰ ایجاد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *