تعرض اعضای هیئت علمی به دانشجویان دختر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، براساس آمار ارائه شده توسط دفتر ملی آمار، بیش از ۶۲ درصد از دانشجویان دختر در اسپانیا قربانی تعرض شده‌اند.

بررسی‌های صورت گرفته توسط ۴ پژوهشگر از شهرهای متفاوت اسپانیا حاکی از آن است که ۲۵ درصد تعرض‌های جنسی در دانشگاه‌های اسپانیا توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های این کشور رخ می‌دهد.

داده‌های به دست آمده از این پژوهش نشان می‌دهد، حدود ۹۱ درصد از آزار جنسی دختران دانشجو گزارش نمی‌شود تا آنها برای تمام کردن تحصیلات خود دچار مشکل نشوند. 

یک مطالعه که در ماه فوریه سال جاری توسط سازمان ملل انجام شد، نشان داد که بیش از ۴۰ درصد از قربانیان دختر صحبت با دوستان خود را به جای رفتن به دادگاه انتخاب می‌کنند و تنها ۱۰ درصد از آنها آنچه برای آنچه که رخ داده به دادگاه مراجعه می‌کنند. 

محقق ارشد این پژوهش می‌گوید: « «قانون سکوت» قانون رایج در دانشگاه‌های اسپانیا است؛ قربانیان تعرض جنسی حق ابراز ناراحتی و یا شکایت ندارند؛ ضمن اینکه خود ما نیز بارها و مورد آزار و اذیت قرار گرفتیم و حتی به مرگ تهدید شدیم». 

 آمار و ارقام حاکی از آن است که از هر ۵ زن اسپانیایی، یک نفر قربانی تعرض است؛ ضمن اینکه هر ۸ ساعت یک تعرض جنسی در این کشور رخ می‌دهد.

پلیس اسپانیا با بیان اینکه ۸۰ درصد خشونت‌ها و جرایم جنسی گزارش نمی‌شوند اظهار داشت: «خلاف آمارهایی که ادعا می‌کنند اسپانیا جرایم جنسی کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد، ما باور داریم آمار واقعی بسیار بیشتر از آنچه که آژانس حقوق بشر ارائه کرده، است».

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *