آلودگی ۸۰ درصد گوشت‌های موجود در سوپرمارکت‌های آمریکا به سوپرباگ

به گزارش خبرنگار علمی و دانشگاهی  خبرگزاری فارس به نقل از تک تایمز،بر اساس یک گزارش جدید ۸۰ درصد از فرآورده های گوشتی موجود در سوپرمارکت های کشور آمریکا آلوده به باکتری هایی هستند که در برابر آنتی بیوتیک ها مقاومت دارند.

گزارشی که به تازگی توسط موسسه غیرانتفاعی EWG یا Environmental Working Group منتشر شده نشان می دهد اکثر گوشت های موجود در سوپرمارکت های ایالات متحده آلوده به باکتری های خطرناکی هستند که مقاومت بالایشان موجب می شود حتی آنتی بیوتیک نیز قادر به نابودیشان نباشد.

این باکتری ها که به سوپرباگ ها شهرت دارند، در ۷۹ درصد از گوشت های بوقلمون عرضه شده در سوپرمارکت های آمریکا موجود بوده اند. این رقم در مورد گوشت خوک به ۷۱ درصد و در مورد گوشت گاو به ۶۲ درصد می رسد. اما چنین باکتری هایی تنها در ۳۶ درصد از بال، سینه یا پاهای جوجه و مرغ موجود بوده اند.

برای تکمیل این تحقیق ۴۰۰ نمونه گوشت مختلف از سوپرمارکت های سراسر آمریکا جمع آوری شد و در مواردی باکتری هایی از آنها کشف شد که مقاومت آنها در برابر آنتی بیوتیک ها بسیار شدید بوده اند.

پژوهش های انجام شده در ایالات متحده نشان می دهد سوپرباگ ها عامل وقوع بیش از دو میلیون بیماری در آمریکا و ۲۳ هزار مورد مرگ در این کشور به طور سالانه هستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *