برگزاری مسابقات آب شیرین کن‌های خورشیدی در دانشگاه امیرکبیر

 

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، رضا حسینی ابرده سرپرست برگزاری دومین دوره مسابقات آب شیرین‌کن‌های خورشیدی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این دوره از مسابقات ۱۱ گروه دانشجویی در سه رشته آب شرب، آب صنعتی و میزان هدررفت صفر آب یا Zero glass liberate /ZLD برگزار می‌شود که در دو رشته اول هر کدام ۵ گروه و در رشته سوم به دلیل تخصصی بودن تنها یک گروه حضور دارند.
وی در مورد روند این مسابقات نیز توضیح داد: هر کدام از گروه ها با حضور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر دستگاه های آب شیرین کن خود را که با انرژی خورشیدی کار می کند در معرض دید و آزمایش شیرین کردن آب های مد نظر گذاشته اند و در پایان امروز و بعد از قضاوت گروه داوری تیم های برنده مشخص می شوند.
حسینی ابرده گفت : در هر رشته ۳ تیم از اول تا سوم به عنوان برنده انتخاب می شوند که ضمن دریافت جوایزی از برگزارکنندگان می توانند گواهینامه علمی و صنعتی شرکت و برنده شدن در مسابقه را دریافت کنند تا در صورت تمایل دستگاه خود را به واحدهای صنعتی یا نهادهای دولتی برای تجازی سازی ارائه دهند.
استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر ضرورت استفاده بیشتر از انرژی خورشیدی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما از برگزاری این مسابقه فرهنگ سازی در زمینه استفاده های متعدد انرژی خورشیدی به ویژه با توجه به بحران آب موجود در کشور است.
وی گفت: در شرایطی که کشور ها ما سالانه ۳۰۰ روز آفتابی دارد متاسفانه از این انرژی فراوان استفاده بهینه نکرده ایم، در حالی که در بسیاری کشورهای اروپایی با داشتن ۸۰ تا ۱۰۰ روز آفتابی بسیار روی این نوع انرژی سرمایه گذاری کرده اند.
سرپرست برگزاری مسابقات آب شیرین کن های خورشیدی افزود: ضمن اینکه باید بحران آب در کشور را در نظر داشته باشیم، در این وضعیت واقعا باید دنبال راه های جدیدی برای استفاده از پساب ها بود.
اولین دوره مسابقات آب شیرین کن های خورشیدی اردیبهشت ۹۴ برگزار شد و دومین دوره امروز با حضور گروه های علاقمند برپاست، نتایج نیز فردا (چهارشنبه) اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *