اجرای طرح جاه طلبانه پاکسازی آب اقیانوس ها با لوله کشی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس،طرح جاه طلبانه جمع آوری زباله های اقیانوس ها از طریق یک لوله انتقال زباله و ضایعات بسیار طولانی بعد از گذشت ۵ سال در مراحل پایانی خود به سر می برد.

قرار است در قالب این طرح و از اواخر سال جاری میلادی با استفاده از قدرت باد و با بهره گیری از امواج دریایی زباله ها به طور خودکار به این لوله منتقل شوند و برای جمع آوری آنها برنامه ریزی شوند.

بخش عمده زباله هایی که قرار است به این شکل جمع آوری شوند، شایعات پلاستیکی خواهند بود که به علت سبک بودن می توانند بر روی سطح آب شناور باقی بمانند.

قرار است ایستگاه های دریایی به منظور کنترل نحوه عملکرد این لوله ها و شیوه جمع آوری زباله ها توسط آنها ایجاد شود. یک نگرانی عمده این است که لوله های جمع آوری زباله در برابر توفان های دریایی به شدت آسیب پذیر هستند و لذا باید راه حلی برای برطرف کردن این مشکل در نظر گرفته شود.

یکی از راه حل های در نظر گرفته شده در این زمینه طراحی این لوله ها به شکل نعل اسب هایی به طول ۶۰۰ متر است که بتوانند از طریق لنگرگاه هایی مستحکم در دریا تثبیت شوند. باید منتظر ماند و دید استفاده از این روش تا چه حد به کاهش آلودگی زیستی در دریاها و اقیانوس ها منجر می شود.  

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *