کارت شرکت در آزمون ۱۶ کدرشته امتحانی ۹ مرداد منتشر می‌شود

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۷  جمعا برای ۶۴ کدرشته گزینش صورت خواهد گرفت. گزینش دانشجو در ۴۸ کدرشته امتحانی منحصرا براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و گزینش در ۱۶ کدرشته امتحانی براساس نمره آزمون و ضوابط مربوط انجام خواهد شد.

وی افزود: در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال۱۳۹۷ جمعا ۸۴ هزار و ۴۸۹ نفر برای شرکت در ۶۴ کدرشته امتحانی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۸۹۲ نفر زن و ۴۹ هزار و ۵۹۷ نفر مرد هستند.

توکلی ادامه داد: از تعداد ۸۴ هزار ۴۸۹ داوطلب ثبت‌نام‌کننده تعداد ۱۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب متقاضی یکی از ۴۸ کدرشته امتحانی که براساس سوابق تحصیلی گزینش آنها صورت می‌پذیرد، شده است. از تعداد ۸۴ هزار و ۴۸۹ داوطلب ثبت‌نام‌کننده تعداد ۷۲ هزار و ۳۳۸ داوطلب متقاضی شرکت در آزمون یکی از ۱۶ کدرشته امتحانی که گزینش آنها براساس نمره آزمون صورت می‌گیرد ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۰ هزار و ۸۰۵ نفر زن و ۴۱ هزار و ۵۳۳ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:کارت شرکت در آزمون داوطلبان ۱۶ کدرشته امتحانی از روز سه‌شنبه نهم مرداد ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و لذا داوطلبان ضرورت دارد از روز سه‌شنبه نهم مرداد ماه ۹۷ تا پایان روز پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۷ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

وی بیان کرد: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل نصب کارت شرکت در آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۷ از امروز بعدازظهر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

توکلی اظهار داشت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۶ کدرشته امتحانی برای آن دسته از رشته‌های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است در روز جمعه ۱۲ مرداد ماه ۹۷ در ۶۷ شهرستان و ۷۱ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: نهایتا فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی نیز در هفته آخر شهریور ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *