«درد مزمن»؛ عامل خودکشی میلیون‌ها آمریکایی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس و به نقل از دیلی‌میل، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، درد مزمن عامل خودکشی میلیون‌ها آمریکایی طی ده‌های اخیر بوده است. 

براساس این پژوهش که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا صورت گرفته است، شیوع بی اندازه بیماری‌هایی همچون سرطان، آرتریت و کمر درد در میان مردم آمریکا موجب شده تا آنها مداوم به خودکشی فکر و اقدام کنند.

پژوهشگران سی‌دی‌سی از سال ۲۰۰۳ تا پایان ۲۰۱۴ اطلاعات مربوط به خودکشی در ۱۸ ایالت آمریکا را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند، بیشترین اقدام به خودکشی در میان آنهایی دیده می‌شود که از درد مزمن رنج می‌بردند.

براساس آمار موجود، در سال‌های اخیر تعداد بیمارانی که از درد رنج می‌بردند و تصمیم به خودکشی گرفتند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بررسی‌ها نشان داد، اسلحه انتخاب اول مردم آمریکا برای خودکشی بوده است. 

مارک ایلگن، عضو گروه روانپزشکی دانشگاه میشیگان و یکی از اعضای این تحقیق می‌گوید:‌ «نتایج پژوهش‌ها بیانگر آن است که نیاز به ارائه راهکارهایی برای افزایش امید به زندگی در بیماران مبتلا به دردهای مزمن وجود دارد».

دبورا استون، محقق ارشد می‌گوید: «تحقیق انجام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری نشان می‌دهد که مجموعه‌ای از عوامل از جمله وضعیت سلامت جسمی، مشکلات شغلی، کمبودها و استفاده از مواد مخدر همه می‌تواند عوامل مهمی در اقدام به خودکشی باشند».

بنابر گزارش مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری در آمریکا، میزان خودکشی در آمریکا از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۵ در این کشور ۳۰ درصد رشد داشته است.

پروفسور جولی سیریل، کمبود بودجه برای تحقیق در زمینه بهداشت روانی و مراقبت‌های پیشگیرانه را از جمله عوامل افزایش خودکشی عنوان می‌کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *