کودکان انگلیسی در معرض «کربن سیاه»

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج تازه‌ترین بررسی‌های صورت گرفته نشان داد، ۶۰ درصد هوای روزانه‌ای که کودکان انگلیسی تنفس می‌کنند، آلوده است. 

یونیسف در تازه‌ترین بیانیه خود هشدار داده است: کودکان انگلیسی در معرض «کربن سیاه » قرار دارند. 

تحقیقات متعددی نشان داده است، کودکانی که در معرض آلودگی هوا قرار دارند، به میزان قابل توجهی مستعد بیماری‌های قلبی-عروقی و تنفسی هستند.

به گفته محققان، کربن سیاه یکی از اجزا اصلی ذرات معلق در هوا است که فرایندهای طبیعی و برخی از فعالیت‌های انسانی عامل انتشار آن هستند. 

همچنین، هر چه فرآیند احتراق کامل‌تر باشد، میزان انتشار کربن سیاه کمتر است و فعالیت‌‌هایی که منجر به احتراق ناقص سوخت‌های فسیلی، سوخت‌های زیستی و زیست توده‌ها می‌شود مثل نحوه کار کردن موتورهای دیزلی، اجاق‌های آشپزی، سوزاندن چوب و آتش‌سوزی جنگل‌ها، موجب انتشار بیشتر این آلاینده می‌شوند.

پژوهشگران می‌گویند:‌ می‌توان با اقدامات کاهش انتشار کربن سیاه در جو، مانع از ۶۴۰ هزار تا ۴٫۹ میلیون مورد مرگ زودرس سالانه در کره زمین شد.

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده، بحران آلودگی هوا در کشور انگلیس موجب مرگ سالانه بیش از ۴۰هزار نفر می‌شود. 

به گفته محققان، سطح آلودگی در ۴۳ شهر بزرگ انگلیس بسیار زیاد است و محدودیت‌های ایمنی جهانی را نقض می‌کند؛ به همین دلیل ده‌ها میلیون شهروند انگلیسی در معرض بیماری‌‌های قلبی و ریوی قرار دارند.

براساس بررسی صورت گرفته از جانب حزب کارگر انگلیس که چندی پیش منتشر شد، نزدیک به ۴۰ میلیون شهروند انگلیسی در نقاطی زندگی می‌کنند که سطح آلودگی هوای آن بسیار بالا است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *